Jakie kolory dominują w naszych kuchniach?

Do najczęściej spotykanych kolorów we współczesnych kuchniach należą szarości. Ten kolor jest uniwersalny i łatwy do połączenia z większością znanych ludzkości barw. Stąd bierze się jego niezwykła popularność. Nie możemy również zapominać, że szarość stanowi stonowaną podstawę wielu modnych obecnie stylów wnętrzarskich (m.in. nowoczesnego, industrialnego, skandynawskiego).

Pomieszczenia przeznaczone na kuchnie w naszych domach i mieszkaniach mają przeróżne kształty. Może powodować to spore trudności w doborze mebli kuchennych. Jeżeli dysponujemy na przykład kuchnią w kształcie wąskiego prostokąta, możemy się pożegnać z wizją dobrania mebli ze sklepów czy marketów meblowych. Pozostaje nam wówczas zamówienie mebli na wymiar. Jest to rozwiązanie droższe, lecz jeśli skorzystamy z usług dobrego fachowca, będziemy cieszyć się pięknymi i funkcjonalnymi meblami przez wiele lat.

Jakie meble na wymiar dopasować do szarej kuchni?

Jak już wspomnieliśmy, aranżacja szarej kuchni nie musi być trudna, bo tak naprawdę mamy wiele możliwości. Przede wszystkim musimy zastanowić się, jaki efekt chcemy uzyskać. Czy zależy nam na spokojnym wnętrzu o jednolitej kolorystyce? A może wolimy pójść w barwy ziemi czy wręcz przeciwnie, lubimy mocne akcenty kolorystyczne i marzy nam się kuchnia z intensywnej barwy meblami na wymiar. Kolejną kwestią będzie odpowiednie dobranie materiałów i sposobu wykończenia. Oto najpopularniejsze pomysły na meble na wymiar do szarej kuchni:

Białe meble kuchenne na wymiar z drewnianym blatem

Chyba najczęściej wybieranym ostatnio zestawieniem kolorystycznym mebli kuchennych na zamówienie jest połączenie białych szafek z brązowym blatem (drewnianym lub z jego imitacji). Skąd taka popularność białych mebli do kuchni? Przede wszystkim jest to zestawienie dość uniwersalne i ponadczasowe. Jest łatwe do utrzymania w czystości oraz idealnie pasuje praktycznie do każdego stylu wnętrzarskiego. W zależności od użytych materiałów czy wykończeń jesteśmy w stanie wkomponować białe meble na wymiar do kuchni klasycznej, nowoczesnej, loftowej czy nawet skandynawskiej. Szare tło będzie idealną bazą do tego zestawienia. Musimy również pamiętać, że są to barwy neutralne, które nie tylko dobrze łączą się ze sobą i uzupełniają, ale również będą ponadczasowe i pozwolą na późniejsze zmiany aranżacji bez konieczności wymiany mebli. Drewniane blaty z kolei będą wykończeniem mebli kuchennych na wymiar, który nada wnętrzu przytulności, oswoi i ociepli nieco chłodne, szare wnętrze.

Czarne meble kuchenne na zamówienie do szarego pomieszczenia

Nieco szalonym, a z pewnością odważnym rozwiązaniem, jest wykorzystanie w szarej kuchni mebli czarnych. Nie jest to pomysł dla każdego i do każdego wnętrza. Taką ciemną zabudowę do szarych ścian możemy mieć wyłącznie wtedy, gdy pomieszczenie jest dość duże. Niestety w małych kuchniach czarne meble na wymiar, mimo iż idealnie dopasowane, optycznie pomniejszą wnętrze. W skrajnych przypadkach mogą uczynić z niego nieprzyjemną “norkę”. Dlatego to zestawienie zostawmy dużym kuchniom.

Szare szafki na wymiar w szarej kuchni?

Czy szare połączone z szarym ma szansę bytu? Okazuje się, że może to być całkiem fajny pomysł. Przede wszystkim dzięki wybraniu szarych mebli kuchennych na wymiar stworzymy wnętrze stonowane i dość bezpieczne. Jeśli więc boimy się eksperymentowania, to sięgnięcie po szarą kuchnię w każdym aspekcie jest ciekawym rozwiązaniem. Warto podkreślić, że dzięki kolorowym dodatkom można w szybki sposób przełamać monotonię i ożywić naszą kuchnię.

Meble na zamówienie w mocnym kolorze do szarej kuchni

Jeśli lubimy mocne barwy, najlepszym wyborem dla szarek kuchni będzie postawienie na szafki na zamówienie w intensywnym kolorze. W najbliższych sezonach modne będą nasycone barwy takie jak granaty, borda i butelkowe zielenie. One doskonale odbiją się na tle szarej ścianie kuchennej. Nasze meble do kuchni mogą być zarówno całe w jednej z tych barw, ale również możemy zdecydować się również na część mebli czerwonych czy błękitnych, a pozostałe zostawić w bieli czy szarości. Dzięki temu zaaranżujemy każdą szarą kuchnię, niezależnie od jej wielkości i kształtu. Nie zapominajmy również o meblach pastelowych. Jednak w szarej kuchni dobrze wyglądać będą jedynie wtedy, gdy ta szarość będzie bardzo delikatna.