Szafki do kuchni urządzonej w stylu nowoczesnym

Kuchnia urządzona w stylu nowoczesnym charakteryzuje się zastosowaniem prostych form i niekrzykliwych kolorów. Ta sama zasada tyczy się dobierania odpowiednich mebli do tego pomieszczenia. Szafki kuchenne powinny mieć w tym przypadku określony wygląd, ponieważ tylko wtedy będą pasowały do danego stylu dekoratorskiego. 

Projektowanie szafek do kuchni w nowoczesnym stylu 

Jednym z lepszych wariantów, podczas wybierania mebli, jest zdecydowanie się na zamówienie szafek kuchennych na wymiar. Ma to wiele korzyści:

  • istnieje możliwość wyboru dokładnej ilości szafek kuchennych;
  • właściciel danej kuchni może zadecydować, gdzie dokładnie będą znajdować się jego szafki kuchenne, a także, na jakiej będą wysokości;
  • kolor szafek może zostać dobrany zgodnie z wizją i upodobaniami właściciela;
  • jest także opcja wyboru rodzaju materiału, z którego szafki mają zostać wykonane.

Ważne jednak jest, aby pamiętać, że meble do kuchni powinny zostać wykonane przez profesjonalnego stolarza. Samo wykonanie powinno zostać poprzedzone dokładnymi pomiarami i „wywiadem” z właścicielem danego domu, który wskaże, czego wymaga oraz na czym najbardziej mu zależy. W następnej kolejności powinien powstać projekt, który po konsultacji z osobą zamawiającą, będzie stopniowo i po kolei wdrażany w życie.

Faktura szafek kuchennych w stylu nowoczesnym 

Jedną z ważniejszych kwestii, o której powinien pamiętać właściciel danej kuchni, jest wybór materiału o odpowiedniej fakturze, z którego mają powstać szafki do kuchni w stylu nowoczesnym. Szczególnie istotne jest to w przypadku frontów meblowych, ponieważ to one są najbardziej widoczną częścią całego mebla. 

Wybrany styl dekoratorski, czyli w tym przypadku nowoczesny, ma kilka charakterystycznych elementów. Jednym z nich jest kwestia frontów meblowych, które powinny być gładkie, bez dodatkowych zdobień, ani żłobień – jak jest to np. w stylu angielskim. 

Kolory szafek do kuchni urządzonej w stylu nowoczesnym

Tak jak wspomnieliśmy już wcześniej, kuchnia w stylu nowoczesnym powinna zostać urządzona z wykorzystaniem kilku dość stonowanych kolorów. Jest kilka ciekawych wariantów:

  • połączenie barwy białej z jasnym drewnem – jest to jedna z bardziej klasycznych i najczęściej spotykanych opcji. Sprawdzi się w małych kuchniach, ponieważ jasne kolory sprawią, że wnętrze wyda się optycznie większe;
  • połączenie koloru czarnego z drewnem – w tym przypadku sprawdzi się zastosowanie zarówno jasnego, jak i ciemnego drewna. To, na którą wersję się zdecydujesz, zależy od tego, jaki efekt chcesz osiągnąć. Jeśli zależy Ci na kontraście, lepiej postawić na wariant pierwszy. Kiedy z kolei wolisz jednolitość, druga opcja będzie znacznie lepsza. Pamiętaj tylko o tym, że ciemne kolory nie sprawdzą się raczej w małej kuchni, ponieważ mogą ją przytłoczyć;
  • zastosowanie koloru szarego w matowym wykończeniu – wariant ten sprawi bowiem, że wnętrze, mimo iż będzie niezwykle eleganckie i klasyczne, to jednocześnie wywoła wrażenie oryginalności i niepowtarzalności.

Uchwyty w stylu nowoczesnym do szafek kuchennych

Obecnie jednym z fajniejszych i częściej spotykanych wariantów, jest zastosowanie bezuchwytowych frontów meblowych do szafek kuchennych. Opcja ta jest uosobieniem nowoczesnego stylu wnętrzarskiego, który oprócz charakterystycznych kolorów czy materiałów, odznacza się także niecodziennymi rozwiązaniami.

Jeśli jednak wolisz połączyć nowoczesność z tradycyjnością i chcesz przy swoich szafkach kuchennych posiadać uchwyty, najlepiej będzie zdecydować się na proste rączki. Nie powinny one posiadać żadnych udziwnień ani ozdób. Co więcej, warto również wybrać klasyczny, stosowany kolor. W tym przypadku fajnie sprawdzi się odcień srebra lub czerni, a także uchwyty chromowane – wybór leży po stronie właściciela danego wnętrza.

Dodatki do kuchni urządzonej w stylu nowoczesnym

Aby wnętrze było przytulne, należy zadbać o zastosowanie odpowiednich dodatków. W kuchni urządzonej w stylu nowoczesnym idealnie sprawdzi się zastosowanie żywych roślin, które ciekawie urozmaicą wystrój z pozoru chłodnego, monotonnego pomieszczenia. Sprawią one także, że kuchnia wyda się weselsza, a jej właściciele pełni życia i energii.