Szafki na wymiar do Twojej domowej kuchni

Rynek oferuje obecnie wiele możliwości zakupu gotowych mebli. Mimo iż jest mnóstwo ich rodzajów, najlepszym wariantem jest zakup szafek kuchennych na wymiar. Opcja ta umożliwia nie tylko idealne dopasowanie ich do wymiarów danego pomieszczenia kuchennego, ale także do jego wyglądu i wybranego stylu dekorowania. 

Zamawiając meble na wymiar do kuchni, warto zwrócić szczególną uwagę na ich fronty. Ich wielkość, masywność, faktura, kolor, a czasami nawet widoczny na nich wzór, mają wpływ na odbiór całej kuchni. Ważne jest także, aby wygląd szafek pasował do wielkości danego wnętrza. Istnieje bowiem niepisana zasada, że np. w niewielkich pomieszczeniach nie powinno się stosować ciemnych barw, gdyż optycznie zmniejszają one kuchnię. 

Wygląd frontów do szafek kuchennych na zamówienie 

Podczas wyboru frontów do szafek kuchennych na zamówienie należy kierować się kilkoma zasadami:

  • przede wszystkim zwróć uwagę na materiał, z jakiego są wykonane – jego wysoka jakość jest bowiem gwarancją, że meble będą służyły Ci przez długie lata;
  • wybierz odpowiednią wielkość frontów – wymiary frontów powinny być dopasowane do samych szafek, dlatego już na etapie projektowania mebli warto zwrócić na to szczególną uwagę. Najważniejsze jest, aby wszystko było jak najbardziej funkcjonalne, dlatego drzwiczki nie mogą być ani zbyt małe, ani za duże;
  • zdecyduj się na ciekawy, pasujący do całego wnętrza kolor – jeśli na etapie projektowania szafek kuchennych na zamówienie wiesz, w jakim stylu chcesz urządzić swoją kuchnię, warto plany te uwzględnić już podczas wyboru kolorystyki frontów meblowych. Jest to istotne, bowiem inaczej będą one wyglądać w kuchni w stylu nowoczesnym, a inaczej klasycznym. 

Najmodniejsze kolory 2021 roku według pantone – żółty i szary – na frontach meblowych

Instytut Kolorów Pantone jak co roku dokonał wyboru, który kolor będzie przewodził w danym roku. W 2021 wybrano jednak jednak nie jeden, ale dwa kolory: szary i żółty. Wybierając fronty do szafek kuchennych na zamówienie warto więc kierować się podpowiedzią instytutu Pantone, bowiem zastosowane w kuchni odcienie, wpływają na nas i nasze samopoczucie. Barwa szara jest oznaką siły. Kojarzy się z kamieniami i skałami, czyli czymś niezniszczalnym, potrafiącym przetrwać naprawdę wiele. Żółty z kolei jest kolorem nadziei i wiary. Widząc te dwa odcienie codziennie w swoim domu, podświadomie przestawimy swój umysł na inne myślenie. Będziemy mieć siłę do naszego działania oraz wiarę w to, że prędzej czy później osiągniemy pożądane rezultaty. 

Motyw natury we frontach do szafek kuchennych na zamówienie

W 2021 roku kontynuujemy podążanie za duchem eco-life. Motyw natury, wykorzystywany w wystroju naszego domu, niesie ze sobą wiele korzyści. Ogromną zaletą jest to, że wnętrze nabiera lekkości. Zastosowanie drewnianych frontów do szafek na wymiar jest w tym przypadku jedną z lepszych opcji. Co więcej, oprócz wartości wizualnych, ma też wiele tych funkcjonalnych. Drewno jest bowiem surowcem wytrzymałym i odpornym na uszkodzenia. Należy jednak pamiętać o tym, że materiał ten ma skłonność do łatwego zabrudzenia się i powstania nieestetycznych plam. Przed rozpoczęciem użytkowania mebli trzeba zadbać o ich odpowiednią ochronę, czyli w tym przypadku impregnację drewna. 

Klasyka ponad wszystko, czyli fronty meblowe w odcieniach bieli i czerni

Osoby kochające klasykę, mogą zdecydować się na równie klasyczne fronty do mebli kuchennych na wymiar. Biel i czerń może w tym przypadku być zastosowana jednocześnie – wówczas górny rząd szafek będzie w odcieniu jaśniejszym, dolny w ciemniejszym – lub na odwrót. Można również zdecydować się na wybór jednego koloru – wtedy ważne jest zastosowanie odpowiednich dodatków, aby nieco urozmaicić wygląd pomieszczenia kuchennego. Biały i czarny to barwy, które dobrze prezentują się niemalże z każdym innym kolorem, dlatego nie ma obaw przy wyborze dekoracji i ozdób.

Wzorzyste fronty do mebli kuchennych na wymiar

Na koniec zostawiliśmy opcję dla osób nieco odważniejszych, czyli propozycję wzorzystych frontów do mebli kuchennych na zamówienie. Wariant ten sprawdzi się w każdej kuchni, której właściciele nie boją się odważnych rozwiązań i lubią łączyć ze sobą różne kolory. Kuchnia taka będzie niewątpliwie niezwykle radosna i żywa, dzięki czemu nastrój taki będzie udzielał się także jej użytkownikom. Wzorów oczywiście może być wiele, dlatego każdy powinien wybrać coś idealnego dla siebie, zgodnego ze swoją wizją i upodobaniami.