Co wyróżni kuchenne meble na zamówienie w 2022 roku?

Dziś najpopularniejsze są kuchnie otwarte na salon, co sprawia, że nasze meble muszą dobrze komponować się z jadalnią i pokojem dziennym. Szafki są coraz lepiej zaprojektowane i zaplanowane tak, by były jak najbardziej użyteczne. Dziś nawet mała przestrzeń i niewielka ilość możliwych do zmieszczenia mebli kuchennych nie jest przeszkodą do tego, by były one praktyczne i pojemne. W najbliższym czasie nacisk na funkcjonalność oraz ergonomiczne rozwiązania będzie jeszcze mocniejszy. Co ważne, stawiać powinniśmy również na trwałe, solidne. Popularne są konglomeraty, granit, spiek kwarcowy, drewno i płyty drewnopodobne. Do łask wraca również marmur.

Najmodniejsze kolory mebli kuchennych na wymiar w 2022 roku

Najbliższe miesiące obfitować będą w kolory. Po spokojnych latach, teraz coraz częściej będziemy wybierać meble kuchenne w barwach innych niż biel. To jednak nie oznacza, że zniknie ona całkowicie z naszych mieszkań i domów. Czego możemy się spodziewać i na jakie kolory warto postawić, jeśli chcemy, by nasza kuchnia była zgodna z trendami?

Granat i inne odcienie niebieskiego

Niewątpliwie jednym z najpopularniejszych kolorów mebli kuchennych w 2022 roku będą intensywne niebieskości i granaty. Barwy te spokojnie można zestawiać z jasnymi odcieniami jak biel, krem, ivory. Nie musimy stawiać na całą zabudowę meblową w granacie czy chabrze, jeśli nie przepadamy za tak intensywnymi aranżacjami. Modnym rozwiązaniem będzie również postawienie na dolne meble w mocnym kolorze, a górne w kontrastowych, jasnych barwach.

Wielki powrót czarnych mebli kuchennych

W najbliższych miesiącach w naszych kuchniach zagoszczą również meble czarne i ciemnoszare. Modnym zestawieniem będzie połączenie tych barw z drewnem w jasnym i średnim odcieniu. Drewniane mogą być same blaty, ale również część szafek. Będzie to bardzo eleganckie i ponadczasowe połączenie. Najlepiej sprawdzi się we wnętrzach glamour i nowoczesnych.

Intensywne kolory w meblach kuchennych w 2022 roku

Wszyscy, którzy śledzą trendy wnętrzarskie, wiedzą, że nastał czas intensywnych barw. W meblach kuchennych oprócz wymienionych już granatu, pojawiać będą się również inne kolory. Z pewnością będą to butelkowa zieleń, szmaragd, bordo, rubin, turkus. Musimy jednak uważać, by nie przytłoczyły wnętrza. Warto więc stosować je z umiarem, dostosowując do wielkości naszej kuchni czy pozostałych pomieszczeń (jeśli kuchnia jest otwarta).

Meble kuchenne w naturalnych barwach

Oczywiście w trendach wnętrzarskich znajdziemy również coś dla osób, które nie przepadają za intensywnymi kolorami. W modnych kuchniach boho, rustykalnych, japandi, czy skandynawskich takie meble wyglądałyby źle. Z tego względu popularne będą zestawienia delikatniejsze i bardziej stonowane. Meble kuchenne do pomieszczeń zgodnych z tymi stylami będą korzystać z naturalnych materiałów, takich jak drewno, szkło, metal. Same szafki zaś najczęściej wybierzemy w kolorze beżowym, kremowym, złocistym i szarawym. Zgodnie z tym trendem meble kuchenne powinny być w kolorach naturalnych, ziemi. Są to więc stonowane barwy, szarości, lekkie zielenie, biele. Zestawienie delikatnych kolorów szafek z blatami drewnianymi i metalowymi dodatkami będzie modnym połączeniem w 2022 roku.

Jakie kolory mebli kuchennych nie będą modne w 2022 roku?

Po analizie kolorów modnych przyjrzyjmy się barwom, których w najbliższych miesiącach powinniśmy unikać. Popularne na pewno nie będą kuchnie pastelowe, niezależnie czy będzie to pastelowy niebieski, zielony, różowy czy delikatny szary. Jeśli marzy nam się kuchnia zgodna z trendami, to w najbliższym czasie powinniśmy unikać tych barw. Zdecydowanie lepiej będzie postawić na odcienie naturalne lub intensywne kolory.

Mat czy błysk – jakie meble kuchenne będą modne w 2022 roku?

Kolejną kwestią, oprócz koloru naszych szafek kuchennych na wymiar jest to, w jaki sposób powinny być one wykończone. W zależności od rodzaju frontu (lakierowany, laminowany, foliowany, drewniany, akrylowy) może pojawić się konieczność wyboru również typu wykończenia, czyli czy będzie to kolor błyszczący, matowy a może półmatowy. O ile modne będą błyszczące dodatki czy płytki w przestrzeni międzyszafkowej, to same meble będziemy raczej wybierać matowe lub półmatowe. Są one przede wszystkim bardziej praktyczne, ponieważ się nie “palcują”. Lakierowane meble warto rozważyć w mniejszych kuchniach, by odbijające się światło mogło je jeszcze optycznie powiększyć.