Hokery w kuchni – kiedy okażą się przydatne?

Urządzanie kuchni nie jest łatwym zadaniem. Wiąże się z nim konieczność wyboru ogromnej ilości wyposażenia, na które składają zarówno te większe elementy, np. meble, jak i mniejsze – garnki, zastawa czy ozdoby. Aby funkcjonowanie w tym pomieszczeniu nie sprawiało na co dzień problemów, a jednocześnie było przyjemne dla oka, ważny jest wybór pasujących do całości wnętrza rozwiązań.

Mówiąc o hokerze do kuchni, mamy przed oczami ogromne pomieszczenie z dużym, rozległym barkiem. Warto jednak wiedzieć, że na ladę kuchenną mogą się zdecydować również właściciele małych wnętrz. Wówczas najważniejsze jest, aby wybrać odpowiedni stołek barowy, zapewniający bezpieczeństwo oraz komfort użytkowania.

Jakie są najmodniejsze hokery w obecnym sezonie 2021 roku?

Miłośnicy estetyki i nowoczesnego urządzania wnętrz lubią, gdy w ich pomieszczeniach domowych panuje dekoratorski ład. W tym celu starają się wybierać takie elementy wyposażenia, które mają wspólny, określony motyw przewodni. Zazwyczaj są to kolory, wzory lub kształty. Tak samo wygląda wybór odpowiednich hokerów do kuchni. Dowiedz się, jakie warto wybierać, aby sprawdziły się w obecnym sezonie 2021 roku.

Żółte stołki barowe

Nasze zestawienie zaczynamy od nieco nietypowej propozycji. Hokery kuchenne w kolorze żółtym to – wbrew pozorom – hit obecnego sezonu! Stołki w takim odcieniu sprawdzają się szczególnie w nowoczesnych i industrialnych pomieszczeniach. Decydując się na tę barwę, należy jednak pamiętać, że w tym przypadku warto zwrócić szczególną uwagę na to, jakie kolory goszczą na pozostałych elementach kuchennego wyposażenia. Jeśli kwestia ta zejdzie na dalszy plan, może okazać się, że żółte stołki barowe nie będą pasowały do danej kuchni. 

Z jakimi barwami dobrze komponuje się kolor żółty?

Żółte hokery w kuchni idealnie sprawdzą się w połączeniu z czernią lub szarością. Barwa słońca będzie wówczas elementem wprowadzającym radość i światło do kuchni. 

Szare hokery do kuchni

Kolejna propozycja jest spokojniejsza niż jej poprzednik. Proponujemy bowiem wybór szarych hokerów kuchennych. Wariant ten jest jednym z bardziej klasycznych, a jednocześnie uniwersalnych. Sprawdzi się w kuchniach nowoczesnych i – w przeciwieństwie do barwy żółtej – pasuje niemalże do każdego innego koloru. Można go śmiało łączyć z czernią, bielą, różem, różnymi odcieniami niebieskiego – od delikatnego błękitu, do ciemnego granatu. 

Ciekawostka

W ostatnim czasie bardzo popularny stał się styl marynistyczny. Każdy, kto chce go uzyskać, powinien zdecydować się właśnie na połączenie szarości, widniejącej np. na stołkach barowych, z granatem. Nie można zapomnieć również o dodatkach zachowanych w tej kolorystyce.

Klasyka ponad wszystko – czarne kuchenne stołki barowe

Czerń jest jednym z bardziej uniwersalnych kolorów. Komponuje się świetnie niemalże z każdą barwą, zarówno jasną, jak i ciemną. Decydując się na czarne hokery do kuchni, nie trzeba obawiać się, czy dopasują się do reszty wystroju. Oczywiście warto zadbać o obecność koloru czarnego na innych elementach wyposażenia – wówczas uzyskamy efekt wspomnianego wcześniej dekoratorskiego ładu i spójność. Nie jest to jednak obligatoryjne.

Białe hokery w nowoczesnej kuchni

Nowoczesna kuchnia to miejsce dość jasne i przestronne – przynajmniej z pozoru. Efekt ten uzyskać można właśnie dzięki zrezygnowaniu z ciemnych kolorów. Białe hokery sprawdzą się więc idealnie w tym przypadku. Swoje zastosowanie znajdą nawet w niewielkich kuchniach – w tym przypadku wystarczy jedynie zadbać o ich odpowiednią wielkość. Małe stołki barowe mogą być równie wygodne i funkcjonalne, jak te duże i masywne, a jednocześnie zabiorą znacznie mniej wolnego miejsca.

Na jaki kształt hokerów do kuchni się zdecydować?

Mówiąc o kształcie hokerów do kuchni, myślimy przede wszystkim o wyglądzie jego siedziska i oparcia. Równie ważna jest jednak kwestia jego nóg. 

Kształt hokera będzie uzależniony od stylu, jaki króluje w danej kuchni. Dostępne są bowiem klasyczne, zaokrąglone oparcia i siedziska. Można też zdecydować się na kwadratowy fason. Niektórzy, będący fanami ekstrawagancji, często decydują się na geometryczne kształty, które pasują do stylu nowoczesnego, loftowego oraz glamour.

Hoker kuchenny może stać na czterech klasycznych, prostych nogach, ale równie często spotykamy jedną podpórkę, przymocowaną do centralnej części siedziska. Chętnie wybieraną opcją jest również stołek barowy na tzw. trójnogu, który wygląda niezwykle designersko, a jednocześnie jest stabilny. Nie ma więc obaw o bezpieczeństwo jego użytkowników.