Dlaczego warto dokonywać zmian na wiosnę – również tych w kuchni?

Tak, jak już wspomnieliśmy, wiosna to pora roku, podczas której pojawiają się na świecie nowe kolory i dźwięki. Budzi się do życia flora i fauna, która powoli zaczyna uprzyjemniać nasze codzienne funkcjonowanie. W tym okresie warto zacząć wprowadzać pewne drobne zmiany w naszym życiu. A pierwszym krokiem w tę stronę może być obudzenie naszej dekoratorskiej duszy.

Tej wiosny postawmy na zmianę wyglądu naszych szafek kuchennych! Zdecydujmy się na ich odnowę, dzięki czemu cała kuchnia zyska na wyglądzie. Niektórzy z nas mogą być niezbyt przekonani do tego przedsięwzięcia, ponieważ boją się, że są to prace praco- i czasochłonne. Prawda jest jednak taka, że znając kilka sposobów, może to być niezwykle łatwe i szybkie. 

Jak szybko zmienić wygląd szafek kuchennych na wiosnę?

Zmiany w życiu każdego z nas są bardzo ważne. Sprawiają, że czujemy, że ciągle się coś dzieje, że nie stoimy w miejscu. Wpływają pozytywnie również na nasz nastrój. W związku z tym warto raz na jakiś czas zdecydować się na odnowę naszych wnętrz. Jednym z prostszych sposobów jest zmiana wyglądu szafek kuchennych. 

Sposób #1 Niewielkie zmiany – nowe uchwyty w szafkach kuchennych

Tak, jak wspomnieliśmy już wcześniej, wiosenne zmiany nie muszą być wielkie. Warto zacząć od małych kroczków, które w tym przypadku mogą objawiać się zmianą uchwytów w szafkach kuchennych. 

Często jest tak, że fronty meblowe są jeszcze w dobrym stanie, nie są zniszczone i ich ogólny wygląd – w tym kolor i faktura – nie przeszkadzają nam. Mimo to czujemy jednak chęć i potrzebę wprowadzenia pewnych zmian. W tym przypadku dobrą opcją będzie wymiana uchwytów. Samo to może dużo zmienić w wyglądzie całej kuchni. Może nadać jej innego, nowego charakteru.

Sposób #2 Wymiana frontów w szafkach kuchennych

Kolejnym sposobem, który również jest szybki i niestwarzający większych problemów, jest wymiana w naszych szafkach kuchennych frontów. Ta decyzja sprawi, że wygląd naszej kuchni całkowicie się odmieni. Możemy bowiem zdecydować się na zakup frontów wykonanych z innego materiału, w innym kolorze, a także z innym wykończeniem, niż mieliśmy dotychczas (matowe lub w połysku). Dzięki temu pomieszczenie zyska nowy wygląd, a także styl.

Sposób #3 Odnowa drewnianych frontów w szafkach w kuchni

Właściciele drewnianych frontów w szafkach kuchennych są w o tyle komfortowej sytuacji, że mogą oni pozwolić sobie na alternatywę wymiany elementów zabudowy, czyli na ich odnowę. Drewniane fronty dają bowiem możliwość zeszlifowania ich wierzchniej warstwy i pomalowania jej np. bejcą. Substancja ta jest impregnatem, który zabezpiecza meble przed różnymi czynnikami, które na nie oddziałują, a jednocześnie nadaje frontom kolor. Barwa może być dopasowana specjalnie do wizji danej osoby, ponieważ bejca dostępna jest w różnych kolorach – od bardzo jasnych, po to ciemne zbliżające się niemalże do czerni.

Sposób #4 Malowanie szafek kuchennych szybką metodą na zmianę ich wyglądu

Kolejnym sposobem na odnowę wyglądu kuchni, nieco zbliżonym do poprzedniego, jest zmiana koloru szafek kuchennych. W tym przypadku należy jednak być ostrożnym, ponieważ nie każdy rodzaj frontów meblowych może zostać pomalowany. Co więcej, zanim przystąpimy do malowania zabudowy, warto też zadbać o porządne wyczyszczenie jej powierzchni. Należy również zeszlifować delikatnie drobnym papierem ściernym ich powierzchnię, dzięki czemu farba lepiej będzie się na nich trzymać. Warto pamiętać, aby przed nałożeniem kolejnej warstwy emulsji odczekać, aż poprzednia wyschnie. W przeciwnym razie mogą powstać nieestetyczna zacieki i efekt nie będzie zadowalający.

Sposób #5 Wymiana szafek kuchennych na nowe

Ostatnim sposobem na zmianę wyglądu kuchni, jest całkowita wymiana szafek kuchennych na nowe. Brzmi to jak przedsięwzięcie zabierające niezwykle dużo czasu. W rzeczywistości jednak wystarczy zdecydować się na poproszenie o pomoc odpowiedniej firmy meblarskiej. 

Meble robione na zamówienie są od jakiegoś czasu jedną z częściej wybieranych opcji podczas wykańczania wnętrz. W tym przypadku również będzie to dobra opcja, ponieważ opiera się ona jedynie na wymyśleniu, jak mają wyglądać nowe szafki kuchenne. Ich projektowaniem, wizualizacją, a także wykonaniem i montażem zajmie się współpracująca z nami firma. Jest to więc również dobry, a jednocześnie szybki sposób na odnowę naszego pomieszczenia kuchennego.