Barek kuchenny w dużej kuchni w bloku – zbędny czy ułatwiający funkcjonowanie element wyposażenia?

Barki kuchenne, inaczej nazywane także wyspami kuchennymi, to zdecydowanie hit w każdym wnętrzu! Ten, kto ma możliwość, a dokładniej – kto ma wystarczająco dużo przestrzeni w swojej kuchni, powinien bez wahania zdecydować się na to rozwiązanie. Barek ułatwia bowiem codzienne funkcjonowanie w pomieszczeniu kuchennym. Co więcej, odpowiednio dobrany, stanowić może też ciekawy element dekoracyjny, który fajnie współgra z całością wystroju kuchni. Jego zastosowań może być nieskończenie wiele, ponieważ każdemu może służyć do czegoś innego. My jednak pragniemy przedstawić te najciekawsze propozycje. 

Barek w kuchni służący jako dodatkowy blat

W przypadku kuchennego barku, zastosowanego w dużej kuchni w bloku, fajne jest to, że w jednej chwili może mieć on jedno zastosowanie, w drugiej natomiast – całkowicie inne. Podczas gotowania obiadu czy przyrządzania jakiegokolwiek innego posiłku może on służyć jako przedłużenie blatu. Dodatkowa przestrzeń na wszelkie produkty, składniki, talerze czy garnki zawsze jest niezwykle potrzebna, dlatego ważne jest, aby tego miejsca było wystarczająco dużo.

Stół w dużej kuchni w postaci wyspy kuchennej

Kontynuując powyższą myśl, po przyrządzeniu posiłku przychodzi czas na jego konsumpcję. Posiadacze barku kuchennego nie muszą martwić się szykowaniem osobnego stołu, aby móc wygodnie i komfortowo zjeść to, co zostało przygotowane. Wystarczy bowiem, że przetrą używaną wcześniej np. do krojenia warzyw wyspę kuchenną i miejsce do spożycia posiłku będzie gotowe. Rozwiązanie takie jest znacznym ułatwieniem funkcjonowania w kuchni, ponieważ przyspiesza cały proces przygotowania, podania i spożycia pokarmów.

Barek kuchenny w dużej kuchni miejscem do picia popołudniowej kawy

Kuchnia jest sercem domu – to wie każdy z nas. To właśnie tam spędzamy najwięcej czasu, a osoby kochające gotować mogłyby z niej nie wychodzić. Jednak w pomieszczeniu tym przebywamy nie tylko podczas przyrządzania posiłków. Równie często pijemy tam np. popołudniową kawę. Barek kuchenny w dużej kuchni w bloku idealnie się do tego sprawdzi. Umożliwi spędzenie miłego czasu z rodziną, podczas którego nasze myśli nie będą zajęte obrazami z telewizora – jak to często bywa, gdy spędzamy czas np. w pokoju dziennym. Siedzenie przy wyspie kuchennej pozwala na całkowite skupienie się na prowadzeniu dialogu z naszym rozmówcą i jednocześnie umożliwia swobodne sięganie po to, co jest nam akurat potrzebne – „dolewkę” kawy czy dodatkową porcję śmietanki.

Wyspa kuchenna jako miejsce do spotkań z przyjaciółmi

W tym przypadku wspomnianą wyspę kuchenną powinniśmy jednak nazwać tą drugą znaną wersją nazwy, czyli barkiem kuchennym. Pragniemy bowiem przedstawić zastosowanie opisywanego „barku” jako baru podczas spotkania z przyjaciółmi. Sprawdzi się on w tej roli idealnie, ponieważ my, jako gospodarze, możemy stanąć po jednej stronie lady, gości usadzając po drugiej. W ten sposób możliwe będzie wygodne serwowanie naszym przyjaciołom kolorowych, smakowitych koktajli. Równie dobrze wariant ten sprawdzi się także podczas gier imprezowych, umożliwiając każdemu swobodne obserwowanie lub branie w nich czynnego udziału.

Wygodny hoker podstawą przy posiadaniu barku kuchennego

Posiadacze barku kuchennego w dużej kuchni w bloku powinni pamiętać o tym, aby zaopatrzyć się w wygodne i przede wszystkim stabilne hokery. Jest to bowiem ważne nie tylko podczas spożywania śniadań czy obiadów, ale także w momencie, gdy wieczorem, po ciężkim dniu pracy pragniemy chwilę odpocząć – czytając ulubioną książkę przy kuchennej ladzie. Wówczas porządny stołek barowy jest niezwykle ważny, ponieważ w rozkojarzeniu możemy nie panować w pełni nad swoją postawą i przez chwilę nieuwagi – nieszczęśliwie wywrócić się na ziemię. Pamiętajmy, że nasze bezpieczeństwo jest najważniejsze i nie należy oszczędzać na tego rodzaju wyposażeniu. 

Barek w dużej kuchni w bloku jako schowek na wyposażenie

Naszą ostatnią propozycją, jest zastosowanie barku kuchennego jako schowka na nasze wyposażenie. Możliwe to jest wówczas, gdy pod blatem wyspy znajdują się szafki lub szuflady. Takie proste rozwiązanie może znacznie ułatwić funkcjonowanie nie tylko w kuchni, ale także w całym mieszkaniu, ponieważ pozwala na schowanie tam rzeczy, na które nie znajdujemy miejsca w innych pomieszczeniach. Należy jednak pamiętać, że aby nie „zagracić” wspomnianych półek, warto robić systematyczny i skrupulatny przegląd ich zawartości i pozbywać się tego, co jest nam niepotrzebne.