Styl glamour w kuchni – kto powinien się na niego zdecydować?

Styl glamour to jeden z tych, który ma wielu zwolenników, ale również tyle samo przeciwników. Jego fenomen polega na tym, że jest to połączenie kilku nurtów dekorowania i urządzania wnętrz. Widzimy w nich elementy nowoczesne, ale też klasyczne. Wszystko to doprawione jest odrobiną bogactwa i elegancji, przejawiających się w ozdobnych, zazwyczaj strojnych elementach.

Kuchnia urządzona w stylu glamour nie będzie odpowiednia dla każdego z nas. Na ten rodzaj wykończenia pomieszczenia kuchennego powinny zdecydować się osoby, które lubią nieskromne przyozdobienie wnętrz, a czasami wręcz przepych. Wszystko zależy od tego, jaki wygląd poszczególnych elementów wyposażenia zostanie wybrany. Aby wszystko wyszło elegancko i ze smakiem, warto znać umiar i wiedzieć, z czego lepiej zrezygnować.

Kształt i ogólny wygląd mebli w kuchni w stylu glamour

Meble w kuchni w stylu glamour często są bardzo podobne do tych w kuchniach nowoczesnych lub angielskich. Nierzadko ich fronty przyjmują postać eleganckich, delikatnie żłobionych płyt, które wnoszą do pomieszczenia lekkość i grację.

Równie często w kuchniach glamour spotykane są wysokie, przeszklone witrynki. Ich ogólny wygląd może być stylizowany na lata 70., ale równie dobrze będą prezentowały się jako przedstawicielki nowoczesnych rozwiązań. 

Szczególnie ciekawym rozwiązaniem jest zamontowanie w szklanej witrynie taśm ledowych. Oświetlą one całą zawartość mebla, a jeśli znajdą się w nim szklane przedmioty, światło zostanie dodatkowo rozproszone, tworząc wzory na pobliskich ścianach. Dzięki temu rozwiązanie to sprawi, że w całym wnętrzu zapanuje ciekawy efekt świetlny. 

Kolor frontów meblowych do glamour kuchni

Kuchnia w stylu glamour to pomieszczenie, w którym zazwyczaj goszczą eleganckie, stonowane kolory. W związku z tym, wybierając fronty do mebli kuchennych, najlepszym wariantem będą te w kolorze białym lub czarnym. Są do dość bezpieczne barwy, do których łatwo dobrać różnego rodzaju ozdoby, ponieważ dzięki temu, że są uniwersalne, pasujące niemalże do wszystkiego, nie stawiają żadnych ograniczeń.

Wybierając fronty do szafek kuchennych w stylu glamour, warto zdecydować się na wykończenie mebli na wysoki połysk. Wariant ten sprawi, że kuchnia wyda się optycznie większa, niż w rzeczywistości jest, jednak to nie jedyny plus. Dużą zaletą jest również to, że taki rodzaj wykończenia jest łatwy w czyszczeniu, które nie musi być częste, ponieważ ślady użytkowania nie są bardzo widoczne. 

Jakie uchwyty wybrać do kuchni urządzonej w stylu glamour?

Odpowiedni kształt i kolor mebli w kuchni w stylu glamour jest bardzo ważny, jednak to nie wszystko, na co musimy zwrócić uwagę. Warto dokonać odpowiedniego wyboru również w kwestii uchwytów do szafek. Powinny one zostać zachowanie w konkretnym stylistyce, czyli w tym przypadku w stylu glamour.

W kuchni glamour najlepiej sprawdzą się:

  • uchwyty srebrne;
  • uchwyty złote;
  • uchwyty miedziane.

Te trzy warianty są jedynie propozycjami, na które można, ale nie trzeba się zdecydować. Są bowiem także inne, równie ciekawe opcje, jak np. uchwyty szklane. Decydując się na ten wariant, trzeba jednak mieć na uwadze, że ten rodzaj tworzywa jest dość delikatny. Należy obchodzić się z nim delikatnie, aby nie powstało ryzyka skaleczenia. 

Ciekawostka

Każdy, kto nie boi się odważnych rozwiązań, może zdecydować się na uchwyty przyozdobione kamyczkami, przypominającymi drobne diamenciki. Efekt z pewnością będzie zniewalający, jednak w tym przypadku warto zrezygnować z innych, bogato zdobionych elementów – jedynie wtedy możliwe będzie osiągnięcie wnętrzarskiego sukcesu.  

Stół i krzesła do kuchni w stylu glamour

Urządzanie kuchni w stylu glamour jest niełatwym zadaniem. Wymaga od osoby, która podjęła się tego wyzwania, umiejętności podejmowania decyzji, wybierania pomiędzy kilkoma elementami, który z nich lepiej sprawdzi się w danym przypadku.

Stół i krzesła do glamour kuchni nie mają ściśle określonego wyglądu. Zazwyczaj wybierane są na koniec procesu urządzania pomieszczenia, ponieważ dzięki temu możliwe jest dobranie ich odpowiednio do prezencji całego wnętrza. Na rynku dostępnych jest wiele wariantów zarówno stołów, jak i krzeseł, przez co mamy dowolność wyboru.

W przypadku kuchni w stylu glamour bardzo często wybierane są przezroczyste krzesła, wykonane ze specjalnego rodzaju tworzywa. Idealnie wpasowują się one w motyw przewodni pomieszczenia, ponieważ są jednocześnie nowoczesne i eleganckie, a oprócz dość uniwersalne.