Dlaczego warto wybrać narożny zlew?

Choć może się wydawać inaczej, zlewozmywak narożny jest bardzo praktycznym rozwiązaniem. Przede wszystkim pozwala zaoszczędzić sporo przestrzeni, co będzie szczególnie ważne w małych lub nieustawnych kuchniach. Taki sposób umiejscowienia zlewu w kuchni daje wrażenie łagodniejszych wykończeń i pasuje do każdego stylu. Zlewozmywak narożny pozwala na ergonomiczne wykorzystanie przestrzeni zazwyczaj marnowanej, bo taką właśnie jest róg kuchni. Zazwyczaj blat jest tam mało wygodny w użytkowaniu, najczęściej trafiają więc tam rzadko używane sprzęty. Umiejscowienie w roku zlewu i przygotowanie odpowiedniej narożnej szafki kuchennej pod zlew (np. 80×80 cm) sprawi, że wykorzystamy przestrzeń normalnie pomijaną. Dzięki temu zyskamy na powierzchni blatu oraz na miejscu w szafkach.

Narożne szafki kuchenne pod zlew – jaki rozmiar wybrać?

Dla zapewniania sobie wysokiej funkcjonalności pomieszczenia ważne jest, by dobrać odpowiednio duży rozmiar szafki narożnej kuchennej pod zlew. Zbyt mała stanie się nieprzydatna, ponieważ niewiele w niej zmieścimy oraz ciężko będzie się do niej dostać. Dlatego warto dobrze zaplanować meble do kuchni i sięgnąć np. po narożną szafkę kuchenną pod zlew 80×80 cm. Taki wymiar pozwoli na sprawne korzystanie zarówno z mebla, jak i zlewu w nim umieszczonego.

Jak zaprojektować narożną szafkę kuchenną pod zlew 80×80 cm?

Szafki kuchenne narożne stojące nie muszą być zmarnowaną przestrzenią. Obecnie rynek mebli kuchennych na wymiar i gotowych oferuje bardzo wiele ciekawych rozwiązań, które pomagają zagospodarować przestrzeń pod narożnym zlewem. Jak jednak wybrać najlepszą dla nas szafkę do kuchni narożną? Przede wszystkim przeanalizujmy, jakie przedmioty trzymamy w kuchni, ile mamy poszczególnych zastaw, naczyń, garnków oraz co chcielibyśmy trzymać pod zlewem. Jest to etap konieczny do tego, by zaplanować kuchnię odpowiednio do naszych potrzeb i oczekiwań. Nie warto go pomijać ani bagatelizować jego roli. Jeśli zależy nam na maksymalnym wykorzystaniu przestrzeni pod zlewem, warto poprosić o pomoc projektanta – wnętrz lub mebli. Dzięki swoim doświadczeniu będą oni mogli zaproponować nam odpowiednie dla nas rozwiązania.

Jaka szafka narożna pod zlew kuchenna będzie najlepsza?

Oczywiście taka, która zaspokoi nasze potrzeby i będzie funkcjonalna. Co możemy zamontować w narożnej szafce kuchennej pod zlew 80×80?

Szuflady w szafce narożnej pod zlew

Chętnie wybieranym rozwiązaniem do szafki kuchennej narożnej pod zlewozmywak są szuflady. Konieczne będzie zostawienie w jej górnej części wolnej przestrzeni na rury odpływowe, jednak niżej bez problemu możemy umieścić szuflady. Specjalne systemy pozwalają na projektowanie ich tak, by łatwo je było wysuwać mimo narożnego położenia. W takich szufladach w szafce podzlewowej kuchennej możemy schować przyprawy, zioła, mąki, płatki, oleje etc. Będzie to również dobre miejsce na schowanie sztućców i kuchennych przyrządów.

Ruchome półki – sposób na szafkę pod zlew w kuchni

Równie popularnym sposobem na przechowywanie pod zlewem kuchennym są ruchome półki. W szafce narożnej kuchennej 80×80 pod zlewozmywak montuje się specjalny stelaż z obrotowymi, wysuwanymi półkami. Sprawdzą się doskonale do przechowywania garnków czy innych naczyń.

Wysuwane systemy – nowoczesne rozwiązania w narożnych szafkach kuchennych pod zlew

Nowoczesne rozwiązania technologiczne coraz częściej są wykorzystywane również w meblarstwie. Jednym z nich są różnego rodzaju systemy wysuwane dedykowane szafkom narożnym pod zlew w kuchni. Każdy producent ma nieco inaczej zaprojektowane systemy przesuwnych półek, platform czy koszy. Są one bardzo praktyczne, dają możliwość łatwego i szybkiego dostania się nawet do najdalszych zakątków danej szafki. Warto w ten sposób przechowywać kuchenne roboty, miksery czy kawiarki. Sprzęty kuchenne ukryjemy, kiedy ich nie używamy i szybko wyjmujemy, gdy będą potrzebne. Rozwiązanie dedykowane jest do małych kuchni oraz osobom, które cenią sobie puste, kuchenne blaty niezagrodzone przez zbędne przedmioty.

 

Wybierając szafkę narożną kuchenną 80×80 pod zlew warto przejrzeć dostępne rozwiązania i wybrać te, które najlepiej odpowiadają naszym potrzebom.